Більшість українців хочуть бути фрилансерами, обіймати керівні посади та працювати за кордоном. Про це свідчать результати опитувань, проведених протягом останнього року Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Так, згідно з опитуванням, в Україні 60% офісних працівників так чи інакше мали досвід роботи фрилансерами, а хоче таким способом заробляти гроші 91% українців. Робота на фрілансі здається досить привабливою і тим, хто ніколи із цим не стикався (80%, або 31% загальної кількості респондентів). Найчастіше цей вид зайнятості зустрічається серед IT-фахівців, маркетологів, рекламістів і консультантів. Загалом фрилансинг цінують за гнучкий графік роботи, відсутність прив'язки до офісу і можливість вирішувати справи у зручний час. .
Також 95% опитаних відповіли, що хотіли би працювати за гнучким графіком. Більшість українських працівників вважають гнучкий робочий графік вагомою перевагою умов роботи. Вони бачать у ньому безліч вигод, як для себе особисто, так і для бізнесу. Але таку актуальну можливість, як плаваючий графік, пропонують далеко не всі компанії на ринку. Також більшість українців хотіли би мати власний бізнес. Так, 82% з тих, хто працює за наймом, замислювалися про власний бізнес. Ще у 15% респондентів вистачило сміливості почати свою справу і лише 3% опитаних ніколи не приваблювала така перспектива.
Водночас, 91% українських фахівців з вищою освітою мають чіткий намір емігрувати або ж розглядають перспективи працевлаштування за кордоном. Майже половина респондентів (48%) відповіла, що має серйозні наміри виїхати з України. 43% опитаних зізналися, що іноді розглядають можливість пошуку роботи за кордоном, і лише 4% зовсім не планують виїжджати з України. У той же час, 5% респондентів хочуть використовувати навчання за кордоном для того, щоб залишитися там працювати.
Найпривабливішими для еміграції вважають країни Європи (63%), США або Канаду (42%), Австралію (20%) та Росію (14%). 16% опитаних відповіли, що їм байдуже, куди емігрувати, аби були хороші умови життя. Менш популярними виявилися Азія (8%), Південна Америка (5%), Африка (3%), хоча і туди знайшлися охочі виїхати.
Головними причинами виїзду молоді за кордон вважають: відсутність гарного майбутнього для себе і своєї сім'ї в Україні (71%), низький рівень оплати праці (44%), відсутність умов для професійної самореалізації (41%) та нестабільну політичну ситуацію (34%). Більшість респондентів вважають, що емігрувати краще в молодому віці. При цьому, навчання за кордоном не вважають найпростішим способом побудувати там кар’єру.